POSTED IN Sanksjoner, Tyskland

Tyskland risikerer el-kollaps. Er helt avhengig av russisk gass.

Forsvarministeren vil sanksjonere Russland.

3 kommentarer
Print Friendly, PDF & Email

Jeg forbauses stadig mer over det jeg oppfatter som direkte uforstand og kunnskapsløshet hos ledende politikere, både i USA og EU (og i Norge). Jeg har mange ganger hevdet at USA gjennom  NED (National Endowment for Democracy), et svært omfattende program som nesten ingen i Norge kjenner til, har fjernet alle kritiske stemmer i alle store masseorganisasjoner overalt i verden der de har hatt muligheten til det.

Men effekten av denne fjerningen av det NED har oppfattet som anti-USA-politiske stemmer, er at de fleste med evnen til kritiske tenkning også er fjernet. Tilbake sitter karrierister og nikkedukker. Og en gruppe kunnskapsløse. Det er disse som styrer landene nå.

Jeg må innrømme at jeg har undervurdert effekten av denne kontinuerlige og systematiske silingen av folk til ledende posisjoner. Et indirekte signal om dette er det totale fraværet av utenrikspolitisk diskusjon i Norge, f.eks. i Stortinget. Her er det konsensus som rår. I tiden etter at koronatiltakene ble iverksatt kan jeg ikke huske én Stortingspolitiker som har stilt spørsmål om grunnlaget for disse tiltakene. Trenger vi dem?

black and white human face drawing
Lystre!!!

Ikke én har klart å problematisere det som landet har vært igjennom i snart to år, i praksis et «helsediktatur».

I den korte saken vi presenterer under får vi virkelig servert på et fat perspektivet, eller motsatt; perspektivmangelen til en av de ledende politikerne i den nye, tyske regjeringen. Og slike skal ta beslutninger om liv og død fremover – i et land som risikerer fullstendig kollaps som følge av energimangel. Forsvinner el-kraften, dør samfunnet.

Tyskland har besluttet å legge ned flere kjernekraftverk det kommende året mens landet befinner seg i en energikrise, fordi sol og vind ikke gir kraft når det er kaldt og mørkt. Er det noe i veien med forstanden til folkene som beslutter dette?

På toppen av det hele trenerer de leveringen av gass gjennom North Stream 2 som er ferdig og klar for levering av gass.

Og Tyskland skal sanksjonere Russland som nå kan redde dem gjennom gasseksport. De kan komme til å nekte russiske ledere shopping i Paris! Fri og bevare meg for slike ledere.

Knut Lindtner
Redaktør

Tysklands forsvarsminister vil forby russiske generaler å shoppe på Champs Elysees.

«Vi må bruke alle de virkemidler vi har».

Av Angelika Hellermann.

Lambrecht:

« Jeg ser på det som skjer der borte med stor bekymring. Jeg kan forstår Ukrainas frykt svært godt. Det er derfor mitt første besøk går til Litauen, til NATOs raske reaksjons-styrker, for å få et inntrykk av hvordan soldatene der ser på situasjonen i regionen».

«Det er klart at det er Russland som er den aggressive. Vi må gjøre alt vi kan for å stanse utviklingen. Dette inkluderer også trusselen om strenge sanksjoner».

Bild: Står Nord Stream 2-rørledningen også på EUs sanksjonsliste?

Lambrecht:

«Vi må bruke alle de virkemidler vi har. Akkurat nå må vi sikte mot Putin og de rundt han. De som er ansvarlige for aggresjonen må få kjenne personlig konsekvensene av dette. For eksempel at de ikke lenger kan reise til Paris og shoppe på Champs Eysees».

Bild: Ukraina ønsker NATO-soldater til landet som beskyttelse. Er du klar til å sende Bundeswehr-soldater til Ukraina?

Lambrecht:

«Vi må bruke alle alternativer innen diplomati og økonomiske sanksjoner. Alle skritt som går lenger må være nøye koordinert med alliansen».

Oversatt av Ingunn Kvil Gamst

Forsidebilde: BASIL ANAS



1 har lest innlegget i dag.
Innlegget er lest totalt 833 ganger.

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.

3 kommentarer. Leave new

  • «Tysklands forsvarsminister vil forby russiske generaler å shoppe på Champs Elysees».
    (Paris er i Frankrike så vidt meg bekjent!) «Vi må bruke alle de virkemidler vi har».
    Klarere kan vel ikke TYSKLANDS forsvarsminister uttale seg.
    TYSKLAND styrer EU (Nye Babylon), og de DE bestemmer må bare resten av EU innfinne seg med?
    Godt å se at slike «mennesker» virkelig beviser hvor lite IQ de har når de «tråkker i salaten» på denne måten.
    Forøvrig God Jul til alle «konspirasjonsteoretikere».
    Måtte 2022 lede frem med anklagene mot «verdenslederne» som er innlevert til domstolen i Haag fra engelske advokater for «verdensledernes» forbrytelser mot menneskeheten og brudd på Nuremberg-koden..

    Svar
  • Torfinn Slettebø
    26 desember 2021 15:01

    Tyskland ser ut til å vera i siget igjen.

    Svar
  • Torfinn Slettebø
    26 desember 2021 17:43

    Og me gjev dei solid drahjelp: Noreg er ein god kunde for tysk krigsindustri med u-båtordre hjå ThyssenKrupp verd 30-45 milliardar kroner.

    Svar

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Fill out this field
Fill out this field
Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse.

Next Post

Nå faller de fra også i Nato.

Bulgaria vil ikke ha Nato-tropper i landet.

Previous Post

Medisiner som finnes kunne gitt andre veier ut av kovid-situasjonen enn å ensidig satse på vaksiner

Vi kunne hatt lavere press på helsevesenet

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.