POSTED IN Norsk politikk, Økonomi

Globalist-Erna vil pumpe 45 milliarder i en av verdens mest korrupte stater.

Krigen er tapt, pengene havner i ferdigpakkete kofferter.

4 kommentarer

Erna´s siste globalistiske krampetrekning; med hvem sine penger?

Av Dan Odfjell, Samfunnsdebattant

Den pyntelige, snille eller rå Erna Solberg, ikke uten grunn med tilnavnet Jern-Erna, har vist at hun er gått fra konservatisme til sosialisme, og det verste, uten en gang å forklare seg. Og på tvers av nær alle, folk vet at det korrupte Ukraina har tapt krigen. Og selv etter Trump´s nå brakseier, haste-lanserer hun forslaget om å sende ytterligere norske milliarder til en tapt krig; uten norsk eller annen logisk forklaring.

På samme lag, som Erna og Jonas er, vil det ikke forundre meg om disse ytterligere milliardene vil få fantom-vinger å fly på. Nato har dummet seg ut, Jens Stoltenberg og Jonas Gahr Støre også, Nato er blitt til en krigersk organisasjon, samt løgnaktig under det korrupte Biden-regimet. Som har stått bak terror-sprengningene av gass-ledningene i Østersjøen, noe som knesetter Tyskland og EU økonomisk i en enorm grad. Og i parentes, Erna som Høyre-leder, «stemte» angivelig på super-liberalisten og dum-sosialisten Kamala Harris, hvorfor? Jeg mener, Erna har dessuten og særdeles uklokt, ja udiplomatiske, lagt seg ut mot Donald Trump, helt unødvendig var det, noe som lett vil straffe oss. Spesielt i et Norge som er forsvarsløst.

Men hele EU synes nå rådvill, bortsett fra Ungarn som hele tiden har vært på den rette siden av fremtiden, som beskytter seg vekk fra Islam og fremmed innvandring og som verdsetter sine egne innbyggere og store barnefamilier. Våre barn er fremtiden, og det glemmer de norske sosialistene som overser demografiens ubønnhørlighet, at vi lett blir en underklasse i vårt eget land. Mange av EU-lederne er barnløse, og kanskje det forklarer at de ikke tenker på at slekter må følge i slekters gang, eller fylles et vakuum med hva som helst.

Waterloo betyr det endelige nederlaget. Det var her Napoleon led sitt endelige nederlag. Slaget ved Waterloo ble utkjempet 18. juni 1815, nær Waterloo i dagens Belgia.

Men kanskje Trump, med sin sunne fornuft, vet nå å lytte på sine patriotiske følgesvenner, og med reelle, lojale folk denne gang rundt seg, kan han snakke mindre og heller dirigere. EU-lederne kan neppe mene at 4 år går fort, at de kan stride ham dumt imot. Nei, det amerikanske folket har fått opp øynene for politikernes falskhet og utspekulerte opportunisme, og den lærdommen tapes neppe fort, ei heller i Europa.. Bortsett fra at Trump da ikke er alene, og bak ham kommer visepresidenten J.D. Vance som har gjort en glitrende figur. Så konklusjonen synes klar, Erna og andre globalister har nå møtt sitt Waterloo.

Det viktigste, etter min mening, er at riksmediene må begynne å snakke uavhengig og sant, ellers er det verst for dem selv. NRK i sin nåværende formasjon vil implodere gjennom sin manglende relevans i en forandret vestlig verden. Norge er en lilleputt og vil tjene på å oppføre seg tilsvarende. Vi er en akademisk sinke blitt, og folket er for lenge fordummet og politisk og ellers vanstyrt. Stortinget er blitt «Ingentinget» og partilederne er rene duster.

Norges-demokratene sammen med Konservativt representerer gammel god fornuft, ellers er der intet å stemme på. Men om ett år vil sosialist-panikken forhåpentlig ha dempet seg til ettertanke, påvirket av hva som ellers skjer i resten av den vestlig-siviliserte verden; for også Norge må klart justere kursen vekk fra selvødeleggelse.

Konkurransen i verden tvinger alle land til å re-orientere seg, om da ikke vi får en verdenskrig.. Men med anti-krig-Trump virker en truende verdenskrig iallfall mindre sannsynlig. Frykten er at kreftene rundt USA´s militær-industrielle industri vil ha Trump avlivet, noe de angivelig gjorde med JF Kennedy i 1963. Jeg jobbet selv i New York under den sjokk-opplevelsen.

Forsidebilde: Maxim Hopman

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.

4 kommentarer. Leave new

  • En liten kommentar, John Fitzgerald Kennedy ble mytdet av CIA 22.november 1963, ikke 1962 slik Odfjell skriver. Dette bare til opplysning tiltenkt yngre lesere som er kommet til. Våpenindustrien / CIA i Amerika styrer det meste, dessverre også på norsk jord, noe alle spionbasene i vårt land vitner om. Vi har korrupte destruktive politikere.

    …

    Fra Derimot.no

    Tusen takk for din kommentar. Årstallet er rettet opp nå.

    Med hilsen redaksjonen

    Svar
  • «Konkurransen i verden tvinger alle land til å re-orientere seg, om da ikke vi får en verdenskrig.
    Men med anti-krig-Trump virker en truende verdenskrig iallfall mindre sannsynlig. »

    ‘ Må komme Trump i forkjøpet.
    Gadsbøll er leder for bransjeforeningen Danish Tech Startups. Irgens er strategisk rådgiver for Høyskolen Kristiania i Oslo og viserektor ved avdeling for innovasjon og påvirkning ved Copenhagen Business School.
    Begge brenner for å hjelpe Ukrainas egen gryende våpenindustri i krigen mot Russland. En krig de sier at Ukraina må vinne for at ikke hele Europa skal gå ut i en situasjon med konstant usikkerhet.
    Det første som brenner, er å tydelig vise påtroppende president i USA Donald Trump hvor hans allierte i Europa har sympatien sin.
    Nå har vi to muligheter i Europa. Det ene er at vi sitter og venter på hva Trump gjør, og så reagerer vi. Det andre er at vi viser veien nå, vi viser et eksempel før Trump begynner å komme med sine løsninger, sier Gadsbøll. ‘
    https://www.tu.no/artikler/tech-eksperter-norge-kan-tjene-pa-ukrainas-krig-mot-russland/552864

    Svar
  • Johannes E. Åtta Førtifira
    14 november 2024 19:48

    Vil henlede din oppmerksomhet til en nettside av en av de få nordmenn som gjør noe aktivt mot Satanistene som styrer den vestlige verden som prøver å ta over hele kloden.

    Ta deg god tid til å studere plakatene og følg lenkene som ligger bak noen av dem.
    Der er sannsynligvis veldig mye nytt og nyttig du kan lære om både Ukraina og om zionistjødenes djevelskap bl.a. i Palestina og Gaza:
    HOLYWAR.ORG

    holywar.org

    Svar
    • Øyvind Aarsnes
      15 november 2024 5:00

      22 November 1963 og 22 Juli 2011 har samme oppdragsgiver i følge David Ice og det er ikke en konspirasjonsteori men et like stort faktum som at Stortinget er overfylt med mordere løgnere og landsforrædere. «Sterke ord sier du» ! Det er beviser i bøtter og spann for alle ord som er brukt i denne kommentaren. Nå kommer de nok snart med en ny GIFTSPRØYTE.

      Svar

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Fill out this field
Fill out this field
Skriv inn en gyldig e-postadresse.

Neste innlegg

Boris Johnson viser seg som en politisk klovn.

Truer med britiske tropper til Ukraina.

Forrige innlegg

Klima-uærlighet på høyt nivå:

Mer svindel fra Met Office!

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.