POSTED IN Israel

En stats lover bestemmer hvordan staten blir.

Israel diskriminerer ikke-jøder.

1 kommentar
Print Friendly, PDF & Email

«Israel» er en rasistisk stat

Trond Ali Linstad

«Israel» er en rasistisk apartheid-stat. Rasistisk – ja, visst! Det er lagt grunnleggende forskjeller inn i den israelske staten med privilegier og fulle rettigheter til en gruppe: jøder. Mens andre – palestinske arabere – ikke gis de samme rettigheter. De er diskriminert: forskjellsbehandlet. Slik er staten «Israels» vesen.

Ha dette i mente! Når sionister og innbitte «Israel»-venner prøver å tale Israels sak. Og jeg tillater meg i den anledning å nevne Torkel Brekke, med boka «Ingen er uskyldige – Antisemittisme på venstreside». En bok for å dekke over rasismen til staten «Israel». Den bør ikke stå uimotsagt.

«Har man en befolkning som skiller seg fra den øvrige, og denne gruppen ikke besitter de samme rettigheter som den øvrige befolkning, taler man om rasisme.» (Gyldendals Store Konversasjons-leksikon.)

«Alle mennesker er født frie, likeverdige og likeberettigete uten forskjellsbehandling av noe slag.» (FNs konvensjon om avskaffelse av alle former for rasediskriminering.)

Israels systematiske diskriminering og forskjellsbehandling er rasisme. Den er bygget inn i Israels karakter. «Israel» er en rasistisk stat.

Jøder gis rettigheter som ikke-jøder ikke har.

Israel har ingen grunnlov, men et sett med «fundamentale lover» (Basic Laws), som nevnt over. Disse grunnleggende lovene gir eksplisitt sionistiske organisasjoner rett til å styre en rekke virksomheter i Israel  for å tilgodese «jødiske interesser». Den Israelske Landautoritet (ILA) håndterer statlig jord, det svarer til 93 % av land i «Israel», «som ved lov er stengt for bruk, utvikling og eierskap av ikke-jøder». (FN-dokument: “Israeli Practices towards the Palestinian People and the Question of Apartheid. Beirut, 2017».) 

Videre: “Staten Israel skal være åpen for jødisk innvandring og for å bringe inn jøder I utlendighet.” (Israels Uavhengighetserklæring.) Israel har absorbert 1 million jødiske innvandrere fra Russland, men nekter å ta tilbake 1 million palestinere som sionistene har fordrevet.

Israel er en apartheid stat. 

Amnesty International har pekt på dette i en tidligere rapport: 

«Israel’s Apartheid against Palestinians: Cruel System of Domination and Crime against Humanity». (2022):

  • Apartheid betyr at en etnisk gruppe blir grovt diskriminert til fordel for en annen.
  • Dette skjer systematisk og over tid.
  • Israel begår apartheid mot palestinere.
  • Den systematiske diskrimineringen av palestinere utgjør apartheid.
  • Apartheid er en forbrytelse mot menneskeheten, definert i Roma-vedtektene til Den internasjonale straffedomstol og FN-konvensjonen mot apartheid.
  • Israelske myndigheters omfattende og alvorlige menneskerettighetsbrudd mot palestinere er del av en målrettet strategi for å diskriminere og undertrykke dem.

Hva må gjøres? Amnesty skriver:

  • Israel må avvikle apartheidsystemet og diskrimineringen, segregeringen og undertrykkelsen som opprettholder det.
  • Israel må avvikle apartheidsystemet og begynne å behandle palestinere som mennesker med like rettigheter og verdighet.
  • Israel må anerkjenne palestinske flyktningers og deres etterkommeres rett til å vende tilbake til hjemlandet sitt.
  • Ofre for menneskerettighetsbrudd og forbrytelser mot menneskeheten må få full erstatning.

Human Right Watch og andre instanser har pekt på det samme: Israel er en apartheid stat som undertrykker palestinerne i en «forbrytelse mot menneskeheten» Verd å ta med seg.

Forsidebilde: Rafael Nir



1 har lest innlegget i dag.
Innlegget er lest totalt 213 ganger.

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.

1 kommentar. Leave new

  • Takk til Trond Ali Linstad som sier sannheten om «Israel».
    Navnet «Israel» er i seg selv en frekk tilsnikelse som de ikke-semittiske ashkenazi-zionistene med sin khazarske røtter står bak.

    Svar

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Fill out this field
Fill out this field
Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse.

Next Post

Hvis data om vaksineskader offenliggjøres:

Da mister en penger fra legemiddelindustrien.

Previous Post

Var den så ufarlig som de sa?

Mange får Tinnitus, svimmelhet, øresmerter, hørselsproblemer og døvhet etter covid-vaksinering.

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.