POSTED IN Media, Russland, Virkelighetsforståelse

Dagbladet snur virkeligheten på hodet.

Mariupol ved Azovhavet gjenoppbygges meget raskt.

5 kommentarer
Print Friendly, PDF & Email

I denne videoen tar Dr. Bjørn D. Nistad og Hendrik Weber for seg en artikkel i Dagbladet om byen Mariupol ved Azov-havet. I og med at begge disse to nettopp besøkte denne byen på en reise i Donbas-området, kan de med stor tyngde tilbakevise påstandene fra Dagbladet både som falske og ondsinnete. Det de så med egne øyne stemmer ikke med påstandene i Dagbladet, en avis som ikke har sendt journalister til den russisk-kontrollerte siden i konflikten.

Jeg var selv med på turen og kan for egen del bekrefte det disse hevder i denne videoen.

Knut Lindtner
Redaktør

Forsidebilde: En russisk soldat som deltok i kampene om byen i fjor vår står foran by-skiltet. Foto: Derimot.no



1 har lest innlegget i dag.
Innlegget er lest totalt 1 211 ganger.

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.

5 kommentarer. Leave new

  • Stakkars klikkhorer-aldri ute i felten-sitter foran computeren og gjør som makthaverne befaler! Tør ikke reise og oppleve virkeligheten Midt i Fleisen, men Derimot dro Derimot for med selvsyn og SE! Takk gutter!
    Det jævelige er at de eier ikke skam. De tar ikke innover seg noe som helst. De er helt avstumpet.

    Svar
  • Torfinn Slettebø
    10 august 2023 11:01

    Oppbyggjeleg på alle måtar frå Weber og Nistad. Takk for eineståande innsats!

    Er det mogeleg å finna ut noko om kven som får storparten av den norske ammunisjonen i hovudet? Kor mange sivile er skadde eller drepne av Nammo-varene? Norsk ammunisjon skal jo vera i verdsklasse?

    Svar
  • Dagbladet skriver at byen blir «russifisert», jeg skulle ønske at noen kom inn og «norskifiserte» noen spesifikke byer i Norge, DET ville jeg satt stor pris på.

    Svar
  • Torfinn Slettebø
    10 august 2023 18:09

    Norske styresmakter og næringsliv arbeider hardt for å halda oss uopplyste om russiske tilhøve. Dette skriv Knut Erik Aagaard på Steigan.no i dag:

    «Våre farlige folkevalgte har nemlig kastet et digitalt slør over russiske medier av hensyn til ytringsfriheten, demokratiet og menneskerettighetene i vårt naboland Ukraina. Get-boksen min byttet uten forvarsel ut russisk TV med ukrainsk TV en vakker dag i februar 2022, og jeg må lure PCen min til å tro at den er på ferie i et annet land for å få vite noe, vanligvis i Serbia eller Israel. Man må vel ofre litt for demokratiet i Ukraina.»

    Då er det ekstra prisverdig av Derimot.no å reisa til Russland og Ukraina for å få fyrstehands opplysningar. Og fantastisk at me har slike kunnskapsrike og språkmektige folk som Knut Erik Aagaard.

    Svar
  • Arno Mong Daastøl
    11 august 2023 10:35

    Unnskyld min kritikk – om sløv / merkelig norsk setningsbygging:
    «Dagbladet som aldri har vært i byen Mariupol fremmer påstander om byen som vi som har vært der vet er falske.»
    Tja …
    Jeg foreslår følgende:
    Dagbladet fremmer falske påstander om byen Mariupol, uten å ha vært der. Vi har derimot besøkt Mariupol.

    Svar

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Fill out this field
Fill out this field
Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse.

Next Post

Hvor skal EU hente oljen fra?

En ny krig i Midt-Østen vil får store konsekvenser?

Previous Post

Den kritiske tenkningen er fordampet.

Med ukritiske medier kan en si nesten hva en vil, bare en ikke støter kapitalkreftene.

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.