120 barn innlagt på sykehus, Vietnam tar parti med Pfizer vaksiner ut av bruk.
«Partiet som er tatt ut av bruk vil bli lagret og kan bli brukt til andre grupper senere.»

VnExpress er et av de mest populære nettstedene i Vietnam. Det sysselsetter over 200 journalister.
I Thanh Hoa er et parti med Pfizer covid-19 vaksiner tatt ut av bruk etter at over 120 elever ble innlagt på sykehus etter at de hadde fått sprøytene.
Siden 30. november har den sentrale provinsen vaksinert barn i alderen 15-17 år med Pfizer Covid-19 vaksinen. Men over 120 av barna ble sendt til sykehus etter at de fikk symptomer som kvalme, høy feber og pustevansker, uttalte provinsens CDC ( Center for Disease Control-Senter for sykdomskontroll) på torsdag.
Av disse hadde 17 alvorlige reaksjoner, men deres helsetilstand har stabilisert seg og de fortsetter å bli overvåket på sykehus, sa senteret. Det gjenstår å få bekreftet årsaken til deres symptomer av autoriteter i Thanh Hoa.
CDC-direktøren i Thanh Hoa, Luong Ngoc Truang, har stoppet bruken av det aktuelle vaksinepartiet. «Vi har fortsatt andre partier, også Pfizer-vaksiner, så vi vil fortsette å vaksinere barna», sa han.

Luong Ngoc Truang
Partiet som er tatt ut av bruk vil settes på lager og kan bli brukt senere til andre grupper, slik som voksne, la Truang til.
Direktøren for Hu Trang distikt allmensykehus, Vu Vah Chinh, sa at bivirkninger etter vaksinering var normalt, men vil mer sannsynlig skje med barn enn med voksne.
«De som får reaksjoner eller besvimer trenger å bli atskilt fra andre slik at det ikke oppstår kjedereaksjoner», sa Chinh.
Thanh Hoa CDC har distribuert ca 117.000 Covid-19 vaksinedoser til 27 distrikter og byer. Over 567.000 doser er satt.
I løpet av siste uke har tre barn dødd etter å ha blitt vaksinert med Pfizer Covid-19 vaksinen i Bac Giang, Hanoi og Binh Phuoc. Dødsårsaken har blitt fastslått til «overreaksjon på vaksinen» ( For noe som innebærer null trussel for barna. Dette er en forbrytelse.)
Siste uke døde fire arbeidere i skofabrikken Kim Viet i Thanh Hoa etter at de hadde blitt vaksinert med Covid-19 vaksinen Vero Cell, også på grunn av «overreaksjon.»
Oversatt av Jeanne d’Arc
Forsidebilde: Ruslan Bardash
1 har lest innlegget i dag.
Innlegget er lest totalt 321 ganger.
1 kommentar. Leave new
Disse perverse menneskene som setter disse sprøytene vil nok bli innhentet en dag.