POSTED IN Norsk politikk

To episoder, to helt ulike reaksjoner.

I 1968 ble CIA-agenter kastet ut av statsministeren kontor, ikke 54 år seinere.

2 kommentarer
Print Friendly, PDF & Email

Noe vesentlig har skjedd siden Per Borten var statsminister og til i dag da Jonas Gahr Støre har samme posisjon.

Innlegget er hentet fra Spartakus



Norge 1968:

«I 1968 stormet to amerikanske CIA-agenter uten avtale inn på kontoret til statsminister Per Borten. De ba statsministeren om å fjerne seg. De skulle sikkerhetssjekke kontoret, fordi visepresident Hubert Humphrey kom på Norges-besøk. Det var den norske s-tjenesten som hadde godkjent operasjonen, der for øvrig statsminister Borten nektet å flytte seg.»
– sitat fra Erling Borgen i Dagsavisen 08.11.10

Norges tidligere statsminister Per Borten.

Norge 2022:

«Da jeg ankom Statsministerens kontor for onsdagens pressekonferanse, sto et par amerikanske soldater i uniform inne i samme lokale. De hadde ingen rolle i seansen, men var likevel en påminnelse om alvoret,»
– 
fra Martine Aurdals kommentar i Dagbladet etter Jonas Gahr Støre pressekonferanse 28. september.



AMERIKANSKE SOLDATER I UNIFORM INNE PÅ STATSMINISTERENS KONTOR UNDER EN PRESSEKONFERANSE!

Ingen norske journalister som fulgte pressekonferansen stusset over de politiske implikasjonene i dette.

Stortinget sa i juni ja til fire amerikanske militærbaser på norsk jord, men det er ikke nok. Nå er også statsministerens kontor under amerikansk overoppsyn.

Forsidebilde: Den italienske surrealisten surrealisten Stanislao Lepri (1905–80)



1 har lest innlegget i dag.
Innlegget er lest totalt 473 ganger.

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.

2 kommentarer. Leave new

  • Europa ble rundt 1700-tallet kuppet av storbanker og rikfolk tilhørende frimureriet og illuminati. Deretter skled de såkalte demokratiene ved hjelp av korrupte politikere over i løgn-logokratiet tjeneste (gresk: logos=ord, kratos=styre). Kriger, pest, revolusjoner, sult, økonomisk kollaps, nazisme, kommunisme, sosialisme, grønne skifte, menneskerettigheter, klima, FN, NATO, EU. Hollywood og øvrig media sørget for kulissene. De skulle selge de moralske narrativer for krigene sånn at de hjernevaskede innbyggerne støttet dem. Kommunistene ville spise oss levende om ikke USA ofret soldater for å forsvare oss ble folk fortalt. Lite visste folk (da som nå) at kommunismens opphavsmenn og ledere satt på Wall Street og i City of London!

    Svar
  • Så svakt. Så veikt. og bevisstløst.

    Svar

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Fill out this field
Fill out this field
Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse.

Next Post

Utdrag fra Putins tale:

Russland vil bli en frigjøringskraft for den tredje verden

Previous Post

Kaos over hele verden:

FNs sjef for matforsyning sier at hungersnød vil føre til destabilisering av land

Teksten står for forfatterens mening, ikke nødvendigvis www.derimot.no sin.